طراحی و بهینه سازی سایت در پارسینا

طراحی سایت

امروزه کسب و کار به شیوه های قدیمی، یعنی ارائه محصول و کالا در یک محیط مانند مغازه، قدیمی شده است و بسیاری از افراد رو به دیگر کسب و کارها آورده اند، چرا که این شیوه از کسب و کار یک عیب بزرگ دارد و آن محدود بودن آن است؛ اما با پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی داشته ایم، کسب و کارهای اینترنتی رواج پیداکرده اند و افراد با داشتن یک سایت و صفحه مخصوص به فعالیت خود، در حال فروش محصولات خود هستند. توجه داشته باشید که برای پرداختن به چنین شیوه ای از فروش، نیاز به آموزشطراحی سایتدارید. از همین جهت در ادامه همراه ما باشید تا با این موضوع به خوبی آشنا شوید.

البته توجه داشته باشید که طراحی سایت امروزه به یک هنر و حرفه نیز تبدیل شده است و افراد بسیاری از آن به عنوان یک شغل کسب درآمد می کنند. از آنجایی که امروزه کسب و کارها عموما به صورت آنلاین اداره می شوند، این شغل محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و اکثریت افراد تمایل دارند تا با آن آشنا شوند.

در اینکه طراحی سایت شغلی پردرآمد و یک راه مناسب برای موفقیت به نظر می رسد، شکی نیست؛ اما توجه داشته باشید که موفق شدن در چنین زمینه ای به پیش نیازهای متفاوتی نیاز دارد که باید از آن ها مطلع باشید. در ادامه تمام مباحثی که باید در راستای طراحی سایت بدانید را خدمات شما عرض می کنیم تا با این حرفه و علم به خوبی آشنا شوید.

آشنایی با زبانHTML

بدون شک بارها واژه ی HTML را شنیده اید و برایتان سوال پیش آمده که HTML چیست و چه کاربردی در زمینه طراحی سایت دارد؟ در رابطه با این موضوع باید گفت که اصلی ترین زبان در طراحی وب زبان HTML است، به طوری که اگر با این زبان به خوبی آشنا نباشید، با مشکلات بسیاری روبرو خواهید شد؛ چرا که اچ تی ام ال نقشه ی اصلی سایت به حساب می آید و پیش نیاز پرداختن به این کار است. Hyper Text Markup Language یا همان HTML در واقع یک کد به حساب می آید که مرورگر آن را رسمی می داند، یعنی تمام کدهای سرور در نهایت باید به این کد برگردند.

با استفاده از تگ های زبان HTML می توانید قسمت های متفاوت یک سایت را چون عکس، متن، جدول و . را از یکدیگر جدا کنید و آن ها را با استفاده از کدهای مخصوص به مرورگر بشناسانید. اچ تی ام ال زبانی برای نشانه گذاری متن بوده و با استفاده از این زبان اطلاعات ساختاری نظم می گیرد. دقت داشته باشید که هیچ وقت HTML را یک زبان برای طراحی سایت در نظر گرفت.

همچنین توجه داشته باشید که این زبان را نمی توان برای صفحه آرایی استفاده کرد، چرا که این وظیفه بر عهده ی Css خواهد بود. در آموزش طراحی سایت، HTML نقش موثری دارد ولی استفاده از آن به تنهایی به منزله ی پایان کار نیست، بلکه باید دیگر زبان های لازم برای طراحی وب را نیز بشناسید.

آشنایی با زبانCSSدر طراحی سایت

Cascading Style Sheet مخفف CSS به نظر می رسد که همچون HTML از مهم ترین زبان ها برای طراحی سایت به شمار می رود. با زبان اچ تی ام ال محتواهای مورد نظر خود را می نویسید و سپس از طریق CSS رنگ، سایز، صفحه بندی و نوع فونت را مطابق با سلیقه خود تنظیم می کنید.

تاثیرCssدر سئو

یکی از مواردی که در رابطه با طراحی سایت برای گوگل جهت رتبه بندی اهمیت دارد، سرعت بالا آمدن وطراحی گرافیکسایت است. اگر به این موضوع توجه کافی نشود، گوگل سایت شما را کمتر به جستجو کنندگان نشان می دهد و در نتیجه سایت شما رتبه و جایگاه مناسب خود را از دست خواهد داد.

CSS کیفیت کدهای موثر در زیبایی و کیفیت سایت را تامین می کند، از همین جهت می توان گفت استفاده از این زبان برایبهینه سازی و سئوبسیار مناسب خواهد بود؛ بنابراین اگر می خواهید که رتبه سایت خود را افزایش دهید، به این بخش توجه کنید و زبان سی اس اس را جدی بگیرید.

نوشتن کدهایCSS

برای خلق کدهای CSS و وصل کردن آن ها به Html از 3 روش اتصال داخلی، اتصال خارجی و اتصال درون خطی می توان استفاده کرد که در ادامه به صورت کلی و مختصر این موارد را توضیح خواهیم داد.

در اتصال خارجی تگ هایی در صفحه سایت وجود دارد با زبان CSS نوشته شده است. سایت از صفحه های فراوانی تشکیل شده که بهترین راه برای ایجاد تغییر در ظاهر یک سایت، استفاده از این نوع اتصال خواهد بود. باید متذکر شد که تگ ها در اتصال خارجی به صورت به نمایش گذاشته می شوند. در اتصال داخلی همه چیز مشابه اتصال خارجی به نظر می رسد و تفاوت بسیاری میان آن ها وجود ندارد؛ تنها تغییر این نوع از اتصال با اتصال خارجی نوع تگ به حساب می آید که در اتصال داخلی به صورت